Şaban Usta' nın Yeri
 • Şaban Usta' nın Yeri'nin yemek ve ambiyans fotoğrafları 1
 • Şaban Usta' nın Yeri'nin yemek ve ambiyans fotoğrafları 2
 • Daha fazla

Unclaimed

Şaban Usta' nın Yeri

4.6

5 yorum

Değerlendirme

   |   

$$

Ücretsiz olarak işletmeyi talep edin!

İş güncellemesine ve daha fazlasına erişin.

Bu işletmeyi sahiplenin
İşletme bilgilerini düzenle

Şaban Usta' nın Yeri fotoğraflar

 • Şaban Usta' nın Yeri'nin yemek ve ambiyans fotoğrafları 1
 • Şaban Usta' nın Yeri'nin yemek ve ambiyans fotoğrafları 2
Daha fazla

Şaban Usta' nın Yeri Restoran Yerleri

 • Rezerve Et
 • Gel-Al Servisi
 • Kredi Kartı

Şaban Usta' nın Yeri, bir Şehit Kubilay Mah. Selim Cad. No: 79 06105 Ankara Turkey konumunda bulunuyor. Tüketim aralığı $$ arasındadır, Çalışma saatleri 8:00 - 18:00 ve yakınında bir Kebab mağazasıdır. yakında hangi restoranlar var?yakınlarda restoran, canlı restoranlar, en iyi restoranlar, ve Daha Fazlası için Kullanıcı Yorumları ve Önerileri. kebapçı, meyhaneler, pizza, pastane, pizzacılar, kafeler ve diğer popüler restoran türleri. Restoranların Menüsüne, Yorumlarına, İletişim bilgilerine, Konumuna, Telefon Numarasına, Harita bilgisine ve daha fazlasına bak - YummyAdvisor

Daha fazla

Bu restoran sizin mi?

İşletme bilgilerini ve daha fazlasını güncellemek için işletmenizi sahiplenin

Fotoğraf ekle

Bu işletmeyi sahiplenin

Şaban Usta' nın Yeri yorum

4.6

5 yorum

Değerlendirme yaz
 • Almurat34

  4.0

  Tosun Paşa filminin tesirinde kalmış olacak ki kuzu çevirme yapıyor burası. Hatta filmden sadece Adile Naşit'li çuval uçurumışı noksan. Ankara'da ilginç bir ünü olan mekan, çünkü ben Antalyalıyım ancak efsunk otellerde görüyordum böyle birşeyi. Burada bu şekilde bir mekan görür görmez de (çok fazla otel olmadığından olsa gerek) Ankara'nın tüm sosyetesinin buraya toplanmış bulunmasına fazla şaşmamak gerek. O sebeple rezervasyon yapmış oldurmakta yarar var. Fiyatlar da ona nazaran birazcık fazla doğal olarak öyle öğrenciler toplaşıp falan gelemezsiniz. Gelseniz de savcsıcaklıkndan hükümcından geçilmiyor. Dolaysıcaklıkyla kendinizi birazcık rahatsız hissedebilirsiniz. kısaca bu şekilde bir mekana çok paspal mı kaçıyorum acaba diye. Yoksa hükümnın polisin düşünen gençlerle bir alıp veremediği olduğu için değil kısaca ;) her neyse Ankara'da bu şekilde bir yer bulmak güzeldi benim için. Bir defa gittim fakat fanatik kaldım diyebilirim. Dipnot: HAKİKİ TOSUN PAŞA BENİM!!

 • Ayşe Gül Ünüvar

  5.0

  mutlaka Ankara da kuzu çevirme yenebilecek en iyi adres. Buraya gelirken klasik lüks restoranları unutun bir defa. Binası gece kondu binası. İlk görmüş olduğunüzde bu size ilginç gelecektir. Bulmakta birazcık güçlük çekebilirsiniz. Çünkü burada mahalle içinde çevresinde bir yer, öyle bir sürü restoranın bulunmuş olduğu bir caddede değil. fakat önünde yer edinen otomobil kalabalığından doğru adrese geldiğinizi kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ben yeni keşfettim bu lezzeti. Birkaç ay önce bu taraflara yakın bir yerde oturan bir dostum götürdü beni. İçeri girdiğinizde sırığa takılmış kuzuların odun ateşinde yavaş yavaş piştiğini görüyorsunuz. ortalama bir kuzu 5 saatte falan pişiyormuş. Salaş bir mekan içeride ve dışarıda oturma seçeneğiniz var. fakat birazcık yüksekte olduğu için  şayet akşam yemeği için dışarıda oturacaksanız yanınızda kesinlikle kalınca birşeyler getirin derim. harbiden soğuk oluyor. Etinizi kg usulü sipariş ediyorsunuz. Yanında meze falan gelmiyor ancak çoban salata var burada. fakat et yemekten gaslınüz döndüğünden yanında başka birşey aramıyorsunuz esasen. Eti hiç yağlı değildi. Kendi standardımı nazaran çok fazla yememe karşın  bir şişkinlik veya hissetmedim. mutlaka yedikten sonrasında tadı damağınızda kalıyor ve yeniden gitmek istiyorsunuz.

 • Mohsin A

  5.0

  Ankara'da otantik bir lezzet arıyorsanız mutlaka uğramanız ihtiyaç duyulan bir mekan ;çünkü pek bir işletme havası yok .sebebi ise şaban ustanın bu işi gecekonduda yapması hikayesi ise şöyle şaban usta koyunları bayramda satmak için Ankara'ya gelir ama umduğunu pek bulamaz ve eli boş dönmemek için bu işe adım atar .Eh doğal olarak işin ehli de olunca namı yayılır fakat çizgisinden ödün vermemiş hala aynı menü mütevazı kuzu çevirme ayran. Gitmeden önce arayıp gideceğiniz şahıs saysıcaklıknı belirtmekte yarar var harbiden ete doymak isteyenlerin gitmek isteyeceği bir yerdir .Servis gazete üzerine tuz karabiber ve etten oluşuyor .genel hatlarıyla gidilmesi için tek unsur lezzeti .Lezzetin haricinde mekanda alkol yok, otopark yok, ulaşım zahmetli, yer bulunamayabiliyor, hijyen ve temizlik iyi değil.

 • Dirk W

  4.0

  Mekan kuzu çevirme yapıyor ancak. Çok ilginç bir yerde ve ünü kulaktan kulağa yayılmış bir mekan. mevzu et oldu mu ilgimi çekmesinden mütevellit gideceğim oldu sadece önceden sipariş vermek gerekiyormuş gitmeden önce, siparişe nazaran hazırlıyor Şaban Usta kuzu çevirmeyi. her neyse, minimumından yerini öğrenmiş olduk diyip bir dahaki sefer önceden haber vererek geldik ikimiz de. Yalnızca kuzu eti servis ediyor mekan, meze ile beraber. Üstüne de güzel demlenmiş bir çay. Kuzu eti birazcık ağır kokar bilinen, şayet kokuya dayanabiliyorsanız ve iyi et yiyecek, kuzuya doymak istiyorsanız lezzet mutlaka on numara. Mekanın sorunsı içerisi doktorundan milletvekilinden geçilmiyor, yok yere can sorunlarına gark edebiliyor  ve üzerinize is ve kuzu eti sinmiş bir halde kendinizi dışarı atıyorsunuz.

 • duyguabaci

  5.0

  ankarada bir gecekonduda hizmet veriyor şaban usta.öğrendiğimize nazaran şaban usta daha önce numune hastanesinde ambulans şöförü olarak çalışırken,hastanenin başhekimiyle girmiş olduğu iddayı kaybediyor. neticeta başhekime kendi bahçesinde kuzu çeivirme oluşturmaya karar verip,çayır ediyor.Başdoktor kuzu çevirmeyi çok beğenince daha sonra hastanedeki öteki doktorlar ve hastaneye başvuran konsolosluk çalışanlamış olurına hizmet vermeye şaban usta her haftasonu kuzu çevirmeye başlayınca kendi evini restoranta çevirmeye karar vermiş.şimdilerde gittiğinizde gecekondular içinde mekanın önünde lüks otomobillerı görür görmez şaşırıyorsunuz.fakat masanıza oturduktan sonrasında sizi ilk şaşırtan, bu kadar kıyıda köşede kalmış bir yerde tüm masaların dolu olması.daha sonra sofra hazırlanırken gelen salata ve servis birazcık hayal kırıklığı yaratabilir.bıçak vermedikleri için çatalla eti ayırmayak yerine  ellinizi kullanmak daha mantıklı.kuzu eti hariç yanında gelenler birazcık cılız olsa da gaslınünüz kuzu etinden başka birşey görmediği için çok da umursamıyorsunuz.yemeğiniz bittikten sonrasında içeçeğiniz çayda çok lezzetli.sadece uyarmalıyım mekan gecekonududan çevirme olduğundan birazcık salaş. ek olarak gitmeden aramayı ihmal etmeyin aksi takdirde kapıdan kuzu etinin ancak kokusunu alarak dönebilirsiniz.

Daha fazla

Bu restoran sizin mi?

İşletme bilgilerini ve daha fazlasını güncellemek için işletmenizi sahiplenin

Fotoğraf ekle

Bu işletmeyi sahiplenin